cometohealthtourism

Abdominoplasti (Karın Germe)

Abdominoplasti Plastik cerrahide en çok uygulanan ameliyatlardandır ve diğer adı “Karın Germe”dir. (Tummy Tuck). Karnın üst, orta ve alt bölgesindeki deri sarkıklığı ve yağ birikiminin ortadan kaldırılması ve karın kaslarının sıkılaştırılması amacıyla yapılır.  Eğer karın bölgenizde bölgedeki yağ birikimine bağlı şekil bozukluğu ve deri sarkıklığı yoksa, liposuction uygulanarak deformite olan bölge düzeltilir. Bu  bölgede kaslarda gevşemeye bağlı şekil bozukluğu, yağ birikimi ve deri sarkıklığı varsa, durum abdominoplasti dediğimiz karın germe sistemi ile düzeltilebilir.

Hamilelik geçiren kadınlarda sarkık karın derisini germek ve gevşemiş karın kaslarını güçlendirmek için Abdominoplasti yöntemi çok iyi bir yöntemdir.

Ameliyat Abdominoplasti- karın germe ameliyatı karnın büyüklüğüne ve genişliğine bağlı olarak 2-3 saat sürebilir. Karın germede kaburgaların alt kısmına kadar deri karın duvarından ayrılır. Karın kaslarındaki gevşeklik onarılır,düz bir karın olmasını sağlayıp ve bel kısmını darlaştırılır. Böylece deri aşağı doğru çekilmiş, fazla deri çıkartılmış olur.Ayrıca yeni bir göbek deliği de yapılır. Ameliyat sonunda hastaya uygun korse giydirilir ve  2-3 haftanın sonunda hasta kendisini sağlık açısından eskisi gibi konforlu hissedebilir.

Ameliyatsız Estetikle Daha Genç Görünün

Yaşlanma durdurulamayan bir süreçler bütünüdür ve vücudumuz yaşlandıkça cildimiz eski görünümünü kaybeder.  Geçen zamanla birlikte insanlar değişen görüntüsünü güzelleştirmek, gençleşmek ve her gün aynaya daha özgüvenle bakmak arzusunda olur.  

Yaşlanma sürecinde, insan vücudunda doğal olarak bulunan Hyaluronik Asit seviyesi düşer ve üretemez olur. Cildin su tutma kabiliyeti azalır , cilt elastikiyeti kaybolur.Buna cilt altı yağ dokusunun kaybı ve yerçekimi de eklenince daha da kuru ve sarkmış bir cilt ortaya çıkar. Bu da sonuçta bize cildimizin ışıltısını ve dolgunluğunu kaybetmesine neden olur. Zamanla aldığımız ve verdiğimiz kilolar deri üzerinde “stria” dediğimiz çatlaklara yol açar.  Geçmişte yaşadığımız kaza veya ameliyat izleri de buna eklenince psikolojik olarak tabii ki bizi etkiler. Tüm bu vücudumuzdaki olumsuzluklardan kurtulmanın yollarını estetikte ararız. Genelde herhangi bir estetik işlem yaptırmak isterken, insanların çoğu “çok canım yanar mı?”, acaba kaç gün hastanede kalırım” gibi sorular olur. İşte bu nedenle ameliyatsız estetik seçeneği bir çok kişi için en uygun tedavi yöntemi olmaktadır.

Ameliyatsız Estetik Nedir? 

Son yıllarda yaşanan en iyi gelişmelerden birisi de     Ameliyatsız Estetik tıp ve teknolojisi” dir. Öncelikle şunu iletmeliyiz ki, ameliyatsız estetik uygulamaları sırasında canınız yanmaz, strese girmezsiniz, günlerce hastanede yatarak zaman kaybetmek zorundada  değilsiniz.  Örneğin, ameliyatsız yüz germe yaptırıp akşam davetli olduğunuz bir partiyeye katılabilirsiniz, makyaj yapabilir veya  traş olabilirsiniz, bu günlük hijyeninizi gerektiren ve yaşam konforunuzu artıran bu işlemleri gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.  Bel ve karın bölgenizde spor veya diyetle bir türlü veremediğiniz kilolarınız varsa ve ameliyattan da korkuyorsanız, ameliyatsız estetik ilk tercihiniz olmalıdır.  Ameliyatsız estetikle mimik çizgilerinizin derinleşmesinin önüne geçebilir, olduğunuzdan daha genç bir görünebilirsiniz.Yine ameliyatsız estetikle geçmişte yaptırdığınız ve artık vücudunuzda olmasını istemediğiniz dövmelerinizden de kurtulabilirsiniz.  Kimyasal peeling, ameliyatsız estetik uygulamas,ı güneş lekeleri, akne izleri, cildin yağ dengesini oranlamak için, kırışıklıklara karşı, bunların yok edilmesi için en çok kullanılan yöntemdir.

En önemli Ameliyatsız Estetik Uygulamaları ,

 • Botox  
 • Lipofreeze  
 • Gold Threads Facelift 
 • Mesotherapy 
 • Laser Hair Removal  
 • Ultherapy 
 • Fractional Laser Skin Resurfacing  
 • Microdermabrasion  
 • Laser Tattoo Removal  
 • Chemical Peel  
 • Acne Scar Removal 
 • IPL Treatment  
× WhatsApp İletişim