cometohealthtourism

Rinoplasti (Burun Estetği)

Yüzümüzün ilk göze çarpan kısmı olan burnumuz ,yüz görünümümüzü ciddi ölçüde etkilemektedir. Erkek ve kadın fark etmez , burun estetiği herkesi yakından ilgilendiren bir konudur. Dış ve yüz görünüşünden memnun bir kişi özgüvenli ve mutlu olur. Bunun dışında rahat nefes alamayan bir kişinin uyku ve psikolojisi de bu durumdan oldukça  etkilenir.

 

Estetik cerrahide en çok yapılan operasyonlardan biri olan Rinoplasti, nefes almayı engelleyen kıkırdak ve kemik eğriliklerinin düzeltilmesi dışında, burnun şekil bozukluğunun da düzeltilmesine fırsat vermektedir. Burun estetiği ameliyatı buruna yeni şekil vermek için uygulanır. Bu cerrahi işlemle burunda asimetri varsa düzeltilebilir, burnun  ucu kaldırılıp indirilebilir, inceltilip sivriltilebilir, burunda sağa sola eğrilikler varsa düzeltilebilir  veya tam tersi kalınlaştırılabilir, çökük olan burun sırtı dolgunlaştırılır, burun delikleri büyükse küçültülebilir, burunda sağa sola eğrilikler varsa düzeltilebilir. Kısacası hem sağlık hem de görünüm açısından oldukça avantajlı bir estetik operasyondur.

 

Türkiye’de en çok yapılan estetik cerrahi operasyonlardan biri de Rinoplasti işlemidir.

Modern Estetik Cerrahide burun ameliyatları çok küçük kesilerle, ameliyat izi bırakmadan yapılan, daha doğal görünüm elde edilen ameliyatlardır. Ayrıca gelişen tıp ve teknoloji sayesinde artık hastalar minimum ağrı, daha az komplikasyon yaşayarak, daha hızlı iyileşebilmektedirler.

× WhatsApp İletişim