cometohealthtourism

Saç Ekimi

Türkiye Saç Ekimi İçin Dünya’da En Çok Tercih Edilen Ülke oldu.

Uzun yıllardan sağlık simgesi olarak bilinen saçlarımız, geçen zamanla birlikte, çeşitli sebeplerden dolayı dökülmeye maruz kal aktadır. Yapılan araştırmalara göre dökülen saçlar sadece erkeklerde değil, kadınlarda da psikolojik etkilere sebep olmakta ve kişide özgüven eksikliği yaratmaktadır. Saç ekimi sayesinde kişi tüm bu sıkıntılardan kurtulmakla kalmayıp, eskisinden daha gür saçlara ve daha iyi bir görünüme  sahip olabilmektedir.

Saç Ekimi teknikleri Nelerdir?

Saç ekimi kişinin kendinden kendine doku naklidir. Saçlı bölgeden tek-tek alınan kıl folikulleri yani FUE tekniği ile greftler saçsız bölgeye nakledilir. Bütün bu işlemler lokal anestezi altında  Estetik ve Plastik cerrahi uzmanları eşliğinde gerçekleştirilir.
Hasta saç ekimi sonrası normal hayatına devam eder, fakat bazı kurallara uymak zorundadır. İlk 15 gün ile 1 ay arasında ekilen saçlar dökülmeye başlar. İlk 3 aydan itibaren yeni saçlar çıkar ve kişi eskisinden daha iyi bir görünüme kavuşur.
Saç ekiminin yanı sıra kaş,bıyık ve sakal ekimi de yapılabilmektedir.

Sakal & Bıyık Ekimi

Sakal ekiminde isteğe bağlı olarak sakaldan sakala veya saçtan sakala ekim işlemi yapılabilir.

Saçtan sakala alım işlemi : İki Kulak arkasındaki dökülmemeye kodlanmış olan Saç Greftlerinden sakala uyum sağlaması için Mümkün oldukça tekli Greftlerin sakal bölgesinde transferi sağlanmaktadır. Bu işlem DHI ve Kanal Açma yöntemi ile uygulanılabilir

Sakaldan sakala alım işlemi: Kişi eğer sakaldan ekim isterse işlem daha kolay ilerler çünkü sakaldan alınan greftler sakala çok daha rahat uyum sağlayabileceğinden ötürü alındıktan sonra sadece sayım işlemi gerçekleştirilir .DHI ve Kanal Açma yöntemi ile Sakalın kendi yönünde ekimi sağlanır.

Sakala ekim süreci: Saçtan yada sakaldan alınmış olan greftler muhafaza edildikleri dolaptan alındıktan sonra ekime başlanır. sakala lokal anestezi uygulanır ve ekim öyle başlar. Greftler çapları 0.6 olan DHI(implanter pen) kalemlere teker teker yerleştirilir ve sakalın yönüne göre teker teker ekim yapılır. 0.6 çapında kalem kullanılmasının sebebi kişinin yüz bölgesine sıkar izi oluşmasını engellemektir. İşlemden sonra ertesi gün Pansumanı ve 4. gün Yıkama işlemleri Polikliniğimizde yapılmaktadır.

KAŞ EKİMİ

Stres, kullanılan bazı ilaçlar, bazı cilt hastalıkları, yaralanma, yanma gibi fiziksel etkiler, hormon dengesizlikleri kaşların dökülmesine yol açabildiği gibi yaşa bağlı olarakta kaş kökleri zayıflar ve dökülür. Bazı hormonların gerektiğinden az ya da fazla salgılanması da kaş dökülmesine sebep olabilir.

KAŞ EKİMİ ÖNCESİ

Öncelikle alım yapılacak bölge tıraş edilerek lokal anestezi yapılır. Alım esnasında tüm bölgenin tıraş edilmesine gerek yoktur. Sadece belirlenen bölge tıraş edilir. Kökler donör bölgesi dediğimiz iki kulak arasında kalan ense bölgesinden FUE yöntemiyle (teker teker) alınır. FUE yöntemi ‘minimal invaziv’ (çok az hasar yapan) bir yöntemdir. Saç köklerinin tek tek alındığı eski yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar az doku hasarı bırakan bir işlemdir. Saç köklerinin alındığı bölgede asla iz kalma problemi olmaz

KAŞ EKİMİ UYGULAMASI

Alınan 2li 3lü veya 4lü kökler bistüri yardımıyla bölünerek 1li kök haline getirilir. Kaş ekiminde doğal bir görünüm elde etmek için 1li kökler kullanılmaktadır. Kökler hazırlanan özel solüsyon içerisine alım işleminin bitişine kadar belirli bir ısıda Köklerinize uygun Özel Dolaplarda saklanır.  Alım esnasında alınan ilk kökler ekim sırasında öncelikli ekilir.

Ekime başlamadan önce ekim yapılacak olan bölgeye lokal anestezi işlemi uygulanır. Ekim esnasında ekim yapılacak olan bölgenin tıraş edilmesine gerek yoktur. Çünkü kullanılan FUE yöntemiyle kaşlarınızın arasındaki boşluklara saç köklerinin hasarsız şekilde transfer edilmesini sağlar. Özel solüsyonlarda bekletilen 1li kökler öncelik sırasına göre kalemlere teker teker yerleştirilerek ekim işlemi son bulur. Kullanılan tüm bu yöntemler sayesinde iyileşme süreci hızlı olup doğal görünümlü kaşlara sahip olabilirsiniz.

× WhatsApp İletişim