cometohealthtourism

Medical Check-Up

Tatil Yaparken Check-Up olabilirsiniz ve sağlığınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Check-up hiçbir şikayeti olmayan kişilerde, gizli kalmış ve ileride hastalığa yol açabilecek problemlerin saptanması ve önleyici tedbirlerin alınabilmesi için yapılan bir tarama  paketidir. Yaş alma süreciyle birlikte artan hastalıkların zamanında tespit edilmesi çok önemlidir ve düzenli bir şekilde check-up yaptıran pek çok insan, birçok ölümcül hastalıktan  erken teşhisle kurtulabilmektedir. Hiçbir şikayet ve hastalık olmasa da yılda bir kez yaptırılabilecek olan check- up ile erken dönemde belirti vermeyen ve sinsice ilerleyen hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Tatilinizde kısa bir  zaman ayırarak yaptırabileceğiniz check-up ile sağlığınızın durumunu, başlangıç aşamasında olan hastalıklarınızı öğrenebilir; erken teşhisle zamanında tedavi olabilir, yaşam konforunuzu artırabilirsiniz.Tabii ki check-up kişiye özeldir ve belli yaş aralıklarında tavsiye edilen bir yöntemdir.

Hekim muayenesinin olmadığı bir check-up yapılmamalıdır.Check-up sadece tetkiklerden oluşan bir süreç değildir. Aynı zamanda bu tetkikler öncesi yapılacak uzman doktor muayenelerinde kişinin şikayeti, hikayesi, özgeçmişi, soy geçmişi, alışkanlıkları ve varsa kullandığı ilaçlar ait alınacak bilgiler, kişiye özel tetkiklerin eklenmesini sağlayarak en güvenilir sonuca varılmasını amaçlayan bir sağlık taramasıdır.

Elde edilecek sonuçlar uzman hekimler tarafından yorumlanıp, check-up programlarında kanserler için kişinin yaş ve cinsiyetine uygun olarak bir dizi screen testleri de istenebilir.

Her check-up işleminde; kan basıncı, kalp ve solunum hızı, ateş, genel görünüm gibi hayati bulgulara bakılır; daha sonra kardiyoloji, göğüs hastalıkları, kulak burun boğaz, nöroloji, dermatoloji, kadın doğum/üroloji, iç hastalıkları muayeneleri yapılır. Erkekler için ayrıca testis, fıtık ve prostat muayenesi; kadınlar içinse meme ve pelvik muayene yapılır.

Kadın ve erkekte farklı oranların bakıldığı bu yöntem ile geleceğe daha güvenle bakabilirsiniz.

× WhatsApp İletişim